Dvě mouchy jednou ranou

23. srpna 2012 v 18:15 | majk |  komentáře
Stav dálnice D1 odpovídá jejímu věku i zatížení. A když už se díky mýtu nelze moc vymlouvat na nedostatek peněz, dojde snad konečně k její opravě. A tu se logicky množí otázky, jak to zasáhne plynulost provozu. Nedávno jsem na toto téma viděl televizní rozhovor a přišlo mi divné, že pan odborník mluvil jen o zásazích a opatřeních na dálnici, ale vůbec se nezmínil o možné snaze odklonit provoz či cestující mimo ni.
Na druhé straně tu máme České dráhy potýkající se nejen s nedostatkem klientů, ale i s poměrně špatnou pověstí, kterou většinou rozšiřují lidé, co nejeli vlakem od roku 1983. Ale to je irelevantní.
A já se tedy ptám:Proč nevzít pár milionů - a myslím, že by jich nemuselo být zase tolik - a neslevnit po dobu oprav jízdné na trati Praha - Brno. Slovem "slevnit" myslím takovou částku, aby se řidiči nemuseli ani rozmýšlet. Něco jako 199 jedna cesta. A i když je čecháček zvyklý radši tvrdnout v koloně a ničit si auto, myslím, že bychom se mohli divit, kolik lidí by na to skočilo. Chtělo by to samozřejmě poněkud zvýšit jízdní komfort a standard služeb, ale při dnešní nezaměstnanosti snad nebude problém najmout pár lidí a koupit pár čistících prostředků. Uklízečům se platí málo a toaletní papír na záchodě někdo prostě doplňovat musí. Taky bych navrhoval například zavést zdarma připojení k internetu (jako to má už léta SA). Prostě ukázat lidem, že je železnice stále živá a že se chce přehoupnout do současného tisíciletí.
Průhlednost financování tohoto projektu je jasná: evidenci prodaných jízdenek snad umí vyjet každá pokladní. No a kde vzít peníze? Nedávno jsem slyšel, kolik že to berou měsíčně špičky ČD, jejej, tam by se dalo ušetřit. Taky jsem slyšel, jak dráhy ruší zaměstnancům výhody, z toho také kápne pár kaček. A to jsou jenom prachy z ČD. Co teprve ministerstvo. Myslím tedy, že je kde hledat. Bohužel toto řešení je pro "nás" příliš jednoduché, takže nejspíš nikoho nenapadne. Škoda. Mohli jsem zabít dvě mouchy jednou ranou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama