Bloncka a bába

4. prosince 2011 v 12:01 | majk |  játra
Zbožňuju, když mě přestřicetiletá bloncka, nasedající do svého luxusního auta, které je zaparkované přímo u vchodu do supermarketu na místě pro postižené, káže o tom, jak mám vychovávat svého psa. Úplně jí vidím do hlavy: Jsem bohatá, i když dělám jen pipkou. Můžu si všechno dovolit, takže všemu rozumím nejlépe. Toho vidláka ze sídláku pěkně proškolim. Můj pes totiž nikdy nezlobí....se pozná, jak jsem ho dobře vychovala.
Mno, pan pejsek Bloncka má na svůj věk obdivuhodnou neurózu. Za běžné psí prohřešky je trestán velmi zmateně a nedůsledně, většinou podle nálady dospěláků, a proto vlastně neví, co je dovoleno a co ne. Navíc je nucen často podstupovat mučení interně nazvané "hraní s malými dětičkami". A že dokáže dvě hodiny v kuse štěkat na celou čtvrť, když kolem projede pošťák na kole? To je přeci tak roztomiloučké....
Z povzdálí to pozoruje bába a spěchá se svou troškou do mlýna. Bába, která svého psa při venčení každodenně několikrát div neoběsí na vodítku jenom proto, aby se trochu nepobavil s jinými psy. On by totiž mohl být šťastnější než ona a to by si mohl zkusit. A tak toho svého milovaného drobečka cicmá a rozmazluje tak, že pes má více než 80% nadváhu, čímž trpí zažívacími problémy a silnými bolestmi páteře. Ale ruku by na něj nikdy nevztáhla, to ani náhodou.
Vzduchem létají slova jako týrání a mně se vybavuje video, které jsem viděl na netu. Jakémusi tchajskému chovateli se přemnožily kočky a tak místo, aby ten poslední vrh pozabíjel celý, nabídl jedno kotě svému neméně drahému hadovi. Taková věc se nevidí každý den a tak se o tu radost podělil s celým světem. A co se nestalo? Byl označen za sadistického týrače. A to je ta chvíle, kdy přestávám stíhat. Nestíhám pochody ochránců zvířat. Kdyby se jednalo o myš, bude to nejspíš jen krmení domácího mazlíčka. Nebo to bude také týrání? A co potom ten nádherný had? Krajtu na vegana nepředěláš. A co vůbec s tou kočkou? Nejspíš skončí v papírové krabici v řece. Bude-li mít štěstí na zkušeného chovatele, skončí její utrpení v igelitovém pytlíku nárazem o betonovou zeď. Ochránci by je asi rádi viděli v nějakém útulku. V Tchajsku to znamená asi 2 roky v kleci 30 na 30 (cm) a kuchyň nějakého fajn hotelu pro evropské turisty - ochránce přírody. Ochránce, co nemají doma ani kytičku, ale pravidelně jezdí svým dvoulitrovým dieslem na Šumavu zahulit a prát se s policií. Ochránce, co nikdy neměli žádné zvíře, ale denně vás hustí moudrostmi o tom, jak se pes nemá nikdy bít. Ochránce, co z přetopených bytů posílají nenávistné emaily proti tepelným elektrárnám....
Findus dostal po zásluze pár pěkných facek a už jsme zase kámoši. Co si měl, bude si dobře pamatovat a víc o tom není třeba mluvit. No a bloncka, která se jala vyhrožovat, to dostala pěkně sežrat a ještě teď stojí jak přibitá s hubou dokořán. No a já idu venčit a dumat o tom, co je přirozené a co není:-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama