Hanna

15. října 2011 v 11:58 | majk |  recenze
Hanna žije s otcem na polárním kruhu, kde dělí svůj čas mezi čtení z encyklopedie, výuku jazyků a vojenský vycvik. V pubertě už nějaký ten čásek je, takže jí večery s otcem při svíčkách přestávají bavit. Jenže je tu problém. ONA po ní jde a nezastaví se, dokud bude naživu. Kdo o proč, to se neví. Když to teda Hanna nandá i otci, rozhodne se čelit svému osudu a ....nakopat někomu prdel. Konec prologu.
Dále už je vše téměř podle očekávání. Hanna upadá do JEJÍHO zajetí, prchá, prchá a prchá a cestou poznává novosti běžného života. Jako televizi, hudbu nebo komunikaci s opačným pohlavím. Trochu to připomíná Dožeň, co se dá, akorát že z Hanny si srandu nikdo dělat nebude. Bla bla, skončí to dobře - smrtí.
První akční scéna je intenzivní. Nevím, jak vy, ale já budu radši než na Arnolda koukat na 16letou roštěnku, jak to nandává SWATu. Potom se děj sice zabrzdí, ale jakmile vám začne poskakovat subwoofer, víte, že to zase přichází. Po této sinusoidě proplouváte celým filmem a nebýt krátké "sociální" vložky, nepřerušilo by ji takřka nic.
Hudba i prostředí jsou na svůj rozpočet velmi působivé. Asi je to tím, že se natáčelo v Evropě. Nevím sice, zda bylo nutné zapojovat nácky, ale rifle a bomber jsou přeci jen pohodlné věci na nošení a já jsem taky plešatý....uf, to je ale shovívavost:-)
A herecké výkony? Především ONA. Cate Blanchett je prostě sqělá. Ledová královna. Andělská svině, která ví, co chce a dokáže toho dosáhnout. Scéna s malým chlapcem je dokonalá. Túrin a Glaurung. Králík proti kobře. Sami byste vzali nůž a vetkli jí ho mezi žebra. A pak ještě sedmkrát!
Další protagonisté podávají standardní výkony. Hlavní hrdinka je slaďoučká a vy celou dobu myslíte na to, jak byste si od ní nechali.....nakopat cokoliv. Ostatní postavy dělají v podstatě jen kulisy a posouvají děj kupředu. Ale to neva.
Film není žánrově tak snadno zařaditelný. Stejně jako mnoho dalších, které poslední dobou vycházejí. Bohužel čeští distributoři potřebují divákovi předhodit krabičku. Proč, to nevim. Obvzlášť když mají ty krabičky asi tak tři: Akční thriller, komedie a drama. Jakoby nestačilo, že se na obaly dvd píše to, co "by divák asi chtěl slyšet", aby nakoupil. Na druhé straně to dává větší prostor prodavačům. Ale to jen tak na okraj. Každopádně Hanna není čistá akčňárna, ačkoliv k ní má asi nejblíže. Ale to neva.
Aeon je mrtvá. Violet je mrtvá. Ať žije Hanna!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama