Expozitura: 50 na 50

21. září 2011 v 10:50 | majk |  recenze
Samozřejmě, že jsem si to natočil. A udělal jsem dobře. Nevěřil bych, že do detektivky dokáže Nova narvat víc reklam, než má Prima v Talentu. Ten mimochodem nahráváme taky a řeknu vám, že když vystříháte všechny reklamy, půlhodinové potlesky a občas nějaký ten blbý vtípek porotců, máte z toho vskutku nabitý 20minutový pořad.
Ale zpět. Z očekávaného seriálu televize Nova proběhly dva díly a tak mě nikdo nemůže obvinit, že to trhám po prvním dojmu. Tomu, kdo náhodou neviděl, i když nevěřím, že takových lidí je mnoho, ve stručnosti:
Pipina je z okrsku převelena k protimafiánské policejní jednotce. Teda převelena, vybrali si ji, protože potřebovali volavku do bordelu. Její poněkud osobnější přístup byl však v tomto případě přínosem a pomohl rozlousknout případ vraždy prostitutky. Díky tomu se šéf rozhodl, že jí nabídne stálé místo. Asi někoho potřebovali.
Druhý případ je poněkud složitější, protože tentokrát vraha neznáme. Ale nebojte, najde se.
Celý seriál je propojen vyprávěním pipiny, které pomalu ale jistě směřuje ke zjištění, že všichni jsou hajzli. Tedy pevně doufám, že to tak dopadne, protože její přecitlivělý a osobní přístup je přeotravný a dost se divím, že jí nějaký kolega za ty její pindy dávno neomlátil xicht o zeď. Její citové výlevy se možná daly pochopit u zle týraných prostitutek, ale to je tak všechno. Navíc kdykoli promluví, tak to vypadá, že natahuje. Myslim, že je fakt blbý, když postava, co má být hlavní a kladná, vás na celém dílku štve nejvíc. Tak třeba je to záměr, co my víme....
Nova se pustila do projektu velmi odvážně. Točit seriál o zločinech skutečných a velmi vlivných lidí téměř ze současnosti je podle mě odvaz. A k tomu ještě uvádět jména aktérů pozměněná jenom trošičku. Zde ale obdiv začíná končit (to je stejně blbé spojení, jako pěkně hnusné:-D).
Navzdory řečem o tom, kolik seriál stál, se asi dost šetřilo. Hladký obraz z videokamery udělá i z dobré věci televizní inscenaci. Hudbu si nevybavuji, takže nejspíš nebyla pozoruhodná, tedy kromě uvodních titulků, kde připomíná komisaře Schimanského a ostatní šlágry 80. let. A při poslechu dialogů si vybavím Kendyho, jak říká: je to 13dílný seriál, tak si přeci něco musejí říct. Jeden příklad: na místě činu není vražedná železná trubka. Slepý svědek si však všimne, že taška s lahvemi, kterou vrah odnáší, obsahuje i něco jiného těžšího. Policie půl hodiny zkouší jeho rozlišovací schopnosti. Střih. Pipina v autě hodlá objevně prohledat jistou popelnici, protože "přeci vrah mohl odnést trubku v té tašce, ne?" .... To jsem trochu nestíhal. Po douhém zkoušení slepejše je to snad jasné a tento dialog je zbytečný a navíc je to chybka, která by se v detektivce objevit neměla. Njn, jenže tohle není Poirot a očividně to nenapsala Agatha. Škoda, že?
Kdykoli jsem se tedy zabral do děje, objevila se hlavní hrdinka, něco kvákla a bylo hotovo. Ale filmy žádné nevychází (tedy dobré) a mě zajímá, jestli se seriál zlepší. Po dvou dílech je to zatím 50 na 50. Uvidíme tedy zítra....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama