Správci osudu: rytířský příběh

6. srpna 2011 v 9:44 | majk |  recenze
Matt kandiduje na senátora. Bohužel to, co by normální člověk považoval téměř za výhodu, dokáže novinář obrátit v jed (stejně jako cokoli jiného). Matt nevyhraje. A pak náhodou potká dívku svých snů. Jenže co když někdo nechce, aby byli spolu? Co když někdo velmi mocný udělá cokoliv, aby spolu nebyli? Překoná Matt protivenství? Jasně, že jo - je to přeci milostný příběh. Rytířský příběh zahalený do křesťanské mystiky. A tak Matt bojuje proti dvacetihlavému drakovi, by si vydobyl princeznu. Tenhle drak ale nechrlí oheň, je to kouzelník. Zná budoucnost a dokáže ji pozměňovat. Jen drobné detaily. Náhody. Věci, které považujeme za běžné, nám obracejí životy naruby. Je to zkouška vytrvalosti a vůle. Ale odměna je sladká.
V poslední době již druhý film, který distributor prezentuje jinak, než jaký je. Stejně jako je Láska & jiné závislosti mylně prodáván jako čistě romantická komedie, jsou i Správci osudu zmýlenou akční podívanou. Ale to nevadí. Jistě stejně se mnou brzy odhalíte jeho pravou tvář.
Líbilo se mi to. Všechno klapalo, žádné prodlevy a ani s tou mystikou to není přehnané. Vše se pěkně zamotává a já hltám každou další náhodu. Až na to měnění názorů, které celý "systém" dost shazuje, bylo vše bez připomínek. Jenže pak přišel trik s klobouky. Ten sice dává filmu pěknou novou pointu, ale je tak dětský, že i novinář by vymyslel lepší způsob, jak zajistit závěrečnou akční scénu. Ale co, navzdory této krkolomnosti je drak poražen a princezna zachráněna. Stejně si myslím, že takové věci vadí jen mně a konzumní většina nehne ani brvou:-)
Závěrem dlužno říci, že se po dlouhé době opět zjevilo vysvětlení, proč "bůh dopustil temný středověk". Tentokrát rozhodně propracovanější a - jak jen to jde - uvěřitelnější. Narozdíl od Božského Bruce, kde si bere dovolenou, zde bůh projevuje marnou snahu naučit člověka samostatnosti. Ale znáte lidi...znáte se...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama