O. S. T.

9. července 2011 v 10:22 | majk |  játra
Včera jsem dával novinku Nicka Cage s názvem Drive angry. Normální oddychové béčko o záchraně a o pomstě. Pár efektů, trochu smíchu, spousta bolesti....jak to tak chodí. Pokoukání, žádné přemýšlení, odpočinek. Lábuš a vegáč! U takových filmů se to přemýšlí.... Dříve jsem chodil dumat do vany. Teď už se do ní nevejdu (máme jinou vanu), tak to dělám alespoň občas u filmu. Chtěl jsem najít nějaké veřejné lázně, kde by mi na pár hodin pronajali koupelnu s vanou, ale zatím jsem neuspěl. No pořád je co dělat, ne?
Ale to jen tak na okraj.
Dnešní díl se týká O. S. T., neboli soundtracků. Taky vám vadí, když je ve filmu ticho? Myslím skoro pořád, ne že potřebuji techno při pohledu na usínající dítě. Ticho je velmi nebezpečné. U slabších filmů může totiž způsobit uvědomění. Uvědomění, jak je ten film blbej. Z druhé strany, když to rejža neodbude a dá si práci s výběrem, dají se slabé momenty skrýt za proud silné muziky. Dobré muziky je totiž na světě převelice mnoho a možnosti režisérovy nejsou o mnoho menší. Stačí trocha fantasie a odvahy a můžete vytvořit legendární spojení. Za všechna taková nutno jistě jmenovat skřípaní houslí z Psycha nebo mručivé kontrabasy z Čelistí. Ale na tyhle orchestrální záležitosti moc nejsem, mám rád písničkové OST. V nich mám spojení poněkud více. I tady bych rád uvedl příklad - myslím, že odvážnější, než se na první pohled zdá: všichni jistě známe scénu z Vrchní, prchni, kdy velorex marně předjíždí autobus pod dohledem policie a k této téměř akční scéně poklidně vane Severní vítr... Parááááda!!!!
Čertví, proč nás někteří tvůrci nutí poslouchat víc naše vlastní prdění a psí chrápání a odvádějí tak pozornost od svého úsilí. Ale někomu třeba vyhovuje milostná scéna se vším tím mlaskání a srkáním....bluueee! Mně teda ne. Koukat na kozičky a poslouchat při tom nějaký hutný oplodňovák nebo staré dobré Blink182 je přeci jen lepší gusto.
Jmenujme si tedy 10 mých favoritů v abecedním pořadí:
Doors
Forrest Gump
Kill Bill
My fair lady
Pink panther
Pulp fiction
Rock star
Samotáři
Shrek
Swordfish: Operace hacker
Jsou to perly, které mohu poslouchat kdykoliv. I když výběr nebyl jednoduchý. Cd se množí a kvalitní. Jasně, že mi to nedá....Snowboarďáci, Flashdance, Highlander, Kick ass, Deník Bridget Jonesové, Piráti na vlnách, Tokijská jízda, Ghostbusters, Dannyho parťáci 3.....atd. atd. Do-po-ru-ču-ji!!!
Závěrem bych rád řekl, jak mě těší moc těší, že dobrá OST začínají pronikat i do počítačových her. Drandit na nitráku Burnout, kdy řev motoru protínají dobré kytarové rify je přeci jen o něčem....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama