Tata bojs v nekonečnu

10. června 2011 v 10:16 | majk |  recenze
Moje první setkání s Tata bojs (dále TB) byly Biorytmy. Podle mě jejich nejlepší deska. Od té doby je trochu sleduji a většinou nevycházím z údivu. O Beastie boys někdo říká, že mají každou desku jinou. Nevím, mně to na první pohled tak nepřišlo. U TB je to ale fakt. Mění se témata i zvuk a to i navzdory riziku, že se to pokaždé nemusí líbit. A tak si u nich připadám jako na houpačce. Od euforie nad Biorytmy a Kluci, kde ste po rozčarování u Nanoalba a Smetany. No a teď tu máme Nekonečno.
Na první poslech? Legrace, dobrý zvuk, kravál, flashbacky. Texty TB se sice drží jisté "tvůrčí šablony", ale rozhodně neztrácejí na originalitě a vtipu. A když chcete, můžete i trochu zadumat. Obvzláště bych vyzdvihl dílka Homo demo, Světová a hlavně 2031....ta je skoro ztotožňovací. Jediným nedostatkem textů bohužel je to, že jim občas přes ten kravál není rozumět. Alespoň máte důvod pustit si to znovu.
Dobrý zvuk je základem každého profesionálního "vypusku". (To je rusky.) Máte-li dobrý zvuk, můžete prorazit, i když třeba hrajete tužku. Tohle tu pochopilo zatím jen málo interpretů. Namátkou Arakain, Monkey business (ale ti tužku nehrají) a samozřejmě Kabát (raději bez komentáře). TB to nejen duní, což fakt zbožňuju, ale podařilo se jim vytvořit velmi originální zvuk, který se přizpůsobuje pouze kosmeticky danému tématu desky. V tomto případě je "nekonečně" syrový a občas trochu kravál. Ale to neva.
Co říci závěrem? I když se TB moc "neopakují", občas se neubráníte dojmu, že už jste to dřív slyšeli. Kapela s takovou řádkou alb si ale může blahopřát, pokud jen "máte občas dojem". U většiny ostatních skupin čekáte na hitovku, abyste rozpoznali, která že to je deska... Výrazná singlovka mi na Nenkonečnu trochu chybí, to je fakt. Ale co, i tak musím novinku doporučit. Udělejte si svůj dojem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama