Hon na čarodějnice

21. června 2011 v 13:07 | majk |  recenze
Nevím, jak začít. Chtěl jsem mluvit o Nicolasi Cageovi a o tom, že se u něj málokdy spletete. Od Leaving Las Vegas po Next. Chtěl jsem mluvit o církvi a o tom, že se u ní málokdy spletete. Od vraždění ve jménu Krista po mučení a vraždění pro majetek. Jenže ani jedno v tomto případě nefunguje.
Nick s kámošem se nechají nalejt do křížové výpravy a dobrých 10 let vraždí pro církev "pohany". Pak jim to konečně dojde, seberou se a vezmou roha. To se samozřejmě provalí a hochy při první příležitosti zhaftnou. Však dostanou nabídku, jak z toho vybruslit. Mají převézt čarodějnici na vymítání do vzdáleného kláštera. Po fasování typizovaných kámošů (pan správnej, pan špatnej a pan nadrženej) je partička komplet a může se valit. Následuje střední pasáž road movie a zadní efektová vložka. Mno.
Dobré rozhodně je, že film má prolog. V něm se dozvíme, že to bude pohádka s nadpřirozenými bytostmi. To je velmi důležité a věřím, že se najde početná skupina diváků, která to ihned vypne. Já mám středověk rád - je hezké zjistit, že na tom byl někdo ještě mnohem hůř než já teď - takže jsem vytrval. Nebylo to dobré. Prvotní tajemno či nejistotu filmaři brzy rozptýlí a nenechají tak divákovi žádný prostor k přemýšlení. To je velká škoda, protože ke koukání toho ve filmu moc není. Nesmyslné umělohmotné triky na nesmyslných místech, žádné roštěnky zato morových beďarů habaděj. Marně hledám něco pozitivního.... Možná tohle: Od začátku nesympatická a záporná postava je nakonec vlastně téměř hrdina. Takový posun se nevidí každý den...hm, bída. Více se fakt nedá napsat:-(
Příště lépe, Nicku! Prosím!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama