Zrušte senát!

1. května 2011 v 13:01 | majk |  komentáře
Tak nám ústavní soud dal za pravdu sociálním poslancům, kteří si stěžovali na nezákonnost odebrání (či zdanění) smluvního příspěvku ke stavebnímu spoření. Nevím, jak vám, ale mě by toto škrtnutí perem stálo několik let splácení úvěru navíc, o dodatečných úrokách radši nemluvim - jsou nechutné. Ve výsledku se dokonce zdá, že ušetřených 6 miliard je pakatel proti útrapám pracujících (tento výraz zde dost sedí), které by ze snížení podpory plynuly.
Pan ministr se v rozhovoru pro televizi tvářil velmi naštvaně a sebejistě a dal jasně najevo, že když si národ dovolí nesouhlasit, že mu to dá sežrat. Nehodláte si sáhnout ještě a ještě hlouběji do kapsy? Tak já seberu peníze krajům a nebudete mít opravené silnice nebo něco podobně potřebného. Na popularitu se můžu vy... Národ byl 40 let cepován, aby chodil k volbám, takže je to fuk. I když se za poslední troje volby stalo vše nejhorší, co se snad stát může, stejně přijdou. Stádo. Měli jsme tu levici, pravici, pak opoziční smlouvu, měli jsme nadějnou novou stranu (dokonce dvakrát), která 2 měsíce po volbách ukázala pravou tvář, měli jsem tu poslance, kteří přímo během volebního období jen tak zradili vlastní stranu, založili si jinou, ale mandáty si ponechali a za hlasy voličů si dělali jinou politiku - taky dvakrát. A stejně chodíme....stádo.
No a pak tu máme ještě senát. Instituce, o které nikdo neví, co dělá nebo alespoň má dělat. Přijde-li jim pod ruku zákon a oni ho neschválí, je to fuk, protože ho mohou schválit poslanci. Znovu a beze změn. Navrhnou-li zákon nebo dodatek přímo senátoři, je to taky jedno, poslanci s nimi kdykoli vyjebou. Jediné, co uslyšíte je nějaké heslo, že "pojistka demokracie". Toto heslo bylo vyvráceno až nedávno, kdy si poslanci usmysleli jakýsi stav nouze, aby zákon prošel pojistkou ještě ve starém obsazení. Ono tedy vlastně bylo už nové obsazení, ale než si ti staří lidé vyklidí stoly a rozloučí se.... Takže pojistka už také ne. V neposlední řadě nesmíme zapomenout na fakt, že k senátním volbám pravidelně chodí pouhých 5% národa. Tzn. rodiní příslušníci a přátelé kandidátů. Ano, jistě uslyšíte, že prvního kola senátních voleb se zúčastnilo 35% občanů a tím je podpora dostatečně vyjádřena. Jenže první kolo je vždy velmi "prakticky" spojeno s komunálními volbami (kam se naopak chodit vyplatí) a když už občan zvedne zadek, tak hodit jeden papírek navíc je bez námahy. Druhé kolo voleb, které teprve skutečně o něčem rozhoduje, je na svých pěti.
Kéž by nám nějaký občanský jouda v televizi konečně spočítal a vyčíslil roční náklady na provoz senátu se vším všudy. Se všemi budovami, platy, ochrankami, služebními cestami do Afriky, asistenty, automobily, odchodnými, dietami, náhradami a kampaněmi. Třeba by se ukázalo, že oněch 6 miliard je skutečně pakatel a že mrháme penězi na zbytečnosti zatímco matkám taháme z prkenic drobný na plíny....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zrušme senát Zrušme senát | 5. listopadu 2011 v 19:06 | Reagovat

Tak ho zrušme !
http://www.facebook.com/pages/Zrušme-Senát/236808033047314

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama