Cestování v čase

24. května 2011 v 10:03 | majk |  játra
Co si pamatuju, tak kdykoli jsem přemýšlel o cestách v čase, vždy to bylo jen do minulosti. Dokonce si vzpomínám (a dodnes to platí), že první, kam bych "jel", by byl koncert skupiny ABBA. Tohle vím už dlouho. Taky bych se chtěl nadechnout vzduchu bez splodin a slyšet skutečné ticho, což tipuju někam do roku 1400. Možná bych z nostalgie zajel na pivko za 2,50. Ale tyhle cesty po vlastních stopách vždy končí nevesele. Člověk většinou zjistí, že co mu připadalo v mládí tak super a sqělé, je z dnešního stařeckého pohledu spíše k smíchu nebo uzardění. Každopádně cesty do minulosti jsou cesty za jistotou. A nechte si, prosím, poznámky o motýlím efektu, ano?
S budoucností je to jinak. Ta je vždy nejasná. A jak já to vidím, tak vždy temnější a smutnější. Takže pozor abyste nebyli nemile překvapeni. Ovládá nás pan Mamon a slečna Lenost, kteří nám udělají ze života peklo ať chceme či ne. A pokud brzy nedojde k nějaké katastrofě "biblických" rozměrů (třeba ke globální válce nebo tak něco), dá se budoucnost docela dobře předpovědět. Bohatí budou bohatší a chudí chudší. Planeta zničená. Hotovo. Lidstvo živořící na troskách svých pseudoúspěchů, zkroucené pod bičem globálního hypermagnáta. Takový Pátý element v očích programu Smith. Equilibrium. A jen zmíněná apokalypsa to může nasměrovat jinam, na to vemte jed. První šance je už za rok! Ale co my víme...třeba dopadneme jako ve Wall-E...brrr!
Takže já nechci vědět, co nás čeká a nikam nejedu! Minulost je zkrátka lepší. Je to něco, co už máme díkybohu za sebou. A jediná budoucnost, která mě zajímá, na mě každý večer čeká doma. V lednici;-) Cink, tsss, aáá
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama