Zasr... zpíč... letní zkurv... čas

28. března 2011 v 9:43 | majk |  játra
Ne, vážně, koho to nesere? Dvakrát ročně si posouvat životní rytmy o hodinu tam a zase zpátky jak kokot. A proč vlastně? Kvůli nějaké omšelé tradici, datované někdy do roku 1945 nebo ještě hlouběji, zažrané do našich kostí tak hluboko, že ji přes jeji zjevnou nepotřebnost bereme za samozřejmou. A to jsem řekl ještě dost něžně. Hlavním důvodem pro udržování letního času byla vždy jakási imaginární úspora energie. Jak směšné! V dnešní době, kdy svítíme tak, že nás musí být i ve dne vidět až z Alfa centauri, jsou tyto brutální časové změny dobré jen k týrání obyvatelstva. V dnešní době programového plýtvání elektřinou, kdy cenová politika dodavatelů je nastavena tak, aby se vyplatilo energií spíše plýtvat než jí šetřit, bychom měli dát konečně tomuto středověkému zvyku vale. Přesně jak to nedávno natvrdo udělal ruský prezident, když letní čas prostě a jednoduše zakázal. Budiž dlouho zdráv a ať se mu vše daří!!!
Nedávno jsem četl v novinách o jakémsi Dni země. Mělo se to slavit tak, že se zhasne dekorativní osvětlení ve velkých městech, nebo co. Psali tam, že zhasnout na 1 hodinu a potom ta světla zase všechna nahodit, by vyšlo dráž, než je nechat svítit... To je skoro ohne worte, ne? Mám v obchodě tolik žárovek a zářivek, že musím nosit tmavé brýle nebo kšiltovku, aby mě večer nebolely oči a hlava... A to je prosím dáno smluvně s pronajímatelem! (Nejspíš to bude akcionář ČEZu.) A takových příkladů je.
Takže přátelé, pokud chcete za každou šetřit energie, tak přestaňte deprimovat lidi jakousi hodinovou posunovací náhražkou, protože to nepomáhá a začněte myslet. Hm, dobrej vtip!!!
Dneska to prostě všechno stojí na pohodlí a především na děngách. Navíc nechápu, proč stát na oko "šetří", když polovina peněz z plýtvání jde do jeho kapsy a druhá polovina do kapes jeho známých a zaměstnanců. Je to prostě na hlavu a žádnej čerstvej vzduch na tom nic nězmění. Jen já budu dvakrát ročně nevyspalej a nasranej. Tak to mě poser na mý holý záda!!!!!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 kejtýýý kejtýýý | Web | 18. července 2011 v 10:10 | Reagovat

Řekl jsi to krásně =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama