Rande měsíce vs. Pravá blondýnka

22. března 2011 v 10:10 | majk |  recenze
Tak Majk si včera konečně pořídil originál Pravé blondýnky a hned ho také samozřejmě sjel. Na ten film můžu koukat pořád dokola. (Stejně jako na Lhář, lhář, Vybíjená, Jeho fotr je lotr, Scary movie 3 nebo třeba Goldmember.)
Děj není třeba připomínat, všichni dobře známe. Bloncka v růžových šatech se dostane do prostředí, kde chcou všichni vypadat jako muži. A také tak vypadají. Svou originalitou, energií a především vkusem okamžitě budí závist a pohrdání u přítomných mužatek. Bla bla bla, nakonec to všem zaslouženě nandá. Svěží komedie plná dobrých vtipů a přenádherné Reese Witherspoonové. Žádná vata, romantický závěr. Tady by se dalo klidně skončit. Ale budu-li za každou cenu hledat pointu romantických komedií, tak v tomto případě to bude asi toto:
Jít za svým cílem a nenechat se odradit blbcema a pokud uvidím dobře vypadající blondýnu, nemusí to být hned dylina. Předsudky jsou v nás od počátku a nejspíš je máme zakódované v DNA, nebo co. I když se nám postupem věků dost změnily... Byl-li jste před pěti sty lety žena, co umí léčit lidi bylinami nebo třeba napravit zvířeti zlomeninu, byl jste čarodějnice a upálili vás na hranici. Jestli jste před třemi sty lety prováděl sex s někým stejného pohlaví, tak jste byl zvhrlý a lámali vás v kole, dokud jste nezemřel (upálení na hranici je proti tomu lázeňská brnkačka). A stal-li se před sto lety nějaký zločin, tak to prostě udělal černoch, ať jsou důkazy jakékoli. Temný středověk necháme za sebou (i když o té kriminalitě a barvě kůže jsme tu nedávno "Naschvál" mluvili) a podívejme se do současnosti. Jste blondýna, nedejbože hezká? Tak jste prostě tupá a žádný čerstvý vzduch na tom nic nezmění. Nevadí, že já jsem jen plešatý stokilový prase s vysvědčením z osmičky, co má lednici na dosah televize, vy jste prostě tupá blondýna. Jste zaměstnanec hypermarketu? Tak jste prostě nevzdělaný ubožák, co uvízl na nejhorším místě na světě. Jistě, nejspíš máte maturitu, práce vás baví a děláte ji dobře, ale to neva, protože jste určitě nevzdělanec a ztroskotanec. Nevadí, že já jsem vyučený pingl, celodenně v lihu, po uši v dluzích, co k vám chodí pravidelně nakupovat, protože díky vaší práci je váš obchod širokodaleko nejlepší, vy jste zaměstnanec hypermarketu, guma...
No a v tomto duchu se bohužel nese film Rande měsíce.
Standardní pracovní ojebávač Zack, co hledí jen na to, jak se ulít a poškozováním zaměstnavatele kupuje si přízeň zákazníka, vyzývá k souboji o roštěnku nejlepšího zaměstnance hypermarketu Vince. Protože film napsal nejspíš nějaký pingl, tak Vinc je vypatlaný pako, kterého (z autorovi nepochopitelných důvodů) baví práce na pokladně a dělá ji sqěle. Zack je samozřejmě hrdina. Bla bla bla, Vinc prohraje.
Dobrá komedie z prostředí, které všichni dobře známe z vlastní zkušenosti. Přitažlivá nejen ostrými vtipy, ale i tím, jak nahlíží do zákulisí. A scéna s ušima je k popukání. No a ta pointa nebo co? Nic není tak jednoduché, jak to naponejprv vypadá a pokud se někdo v uniformě hypermarketu snaží vám pomoci, nemusí to být hned mentál.
Ty vole, to je tak hluboký, že se asi stane mentál ze mě. Přestávám plácat játra a jdu makat. Támhleta bloncka z hypermarketu vypadá dost tupě, jdu jí prodat něco, co něchtěla....;-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama