Planeta teror: beďarová nostalgie

8. března 2011 v 10:05 | majk |  recenze
Auto zabiják je z nějakého, mně nejasného důvodu, uváděno jako první díl fiktivního dvojfilmu. Někdo říká, že je to proto, že se jeho tvůrce s někým dohodl, že vzdají hold starým "béčkovým" krvákům, které všichni milujeme. Planeta teror nemá podle mě s prvním filmem moc společného.
Po úvodním představení hlavních postav následuje klasická zombijská akce protkaná humorem tak černým, že cigošská prdel ve srovnání s ním svítí jako sedmikráska.
Co se mi však líbí je, že vše ve filmu je dohnáno do extrému a to včetně autorovy fantazie. Myslím, že si Rodriguez s Tarantinem prostě sedli, zahulili dobrej haš a vymýšleli:
"Hele, Q, myslim, že není nic nechutnějšího, než obrovskej pulsující beďar na prasknutí."
"Si děláš prdel? Takový sračky vidíš každej den na xichtě svejch parchantů. Ty cákance jsou vidět až vodsaď, to mě poser!"
"Jasně, vole, jenže ti je nikdo přímo před vočima nemačká. A to my, kurva, uděláme. A nejenže si ho ten frajer votevře, ale mázne to tý děvce přímo na frňák."
....
"Hele a ta roštěnka, co ti tam běhá, je možná kus, ale trochu při zdi, ne?"
"Až potom, co jí amputujou nohu nebo už před tím?"
"Cože?! Jednonohá striptérka?! To mi ho vyndej! To tam jako bude poskakovat a svlíkat se?"
"Na to vem jed, kámo. Ale stejně tomu něco chybí, ha?"
"Jasně, chybí tomu bouchačka, vole. Bouchačka místo protézy. Roztažený nohy, ze kterých lítaj granáty."
"Amen, bratře. Ty vole, to je fakt slušnej model....."
Tak mine noc a nad ránem je hotovo. Na "chybějící cívce" se ještě dohodl Bruce Willis, nejšpinavější kuchař na světě a srovnání lékařské poezie s praxí.
Celkový odporný dojem je navíc umocněn "kvalitou" materiálu. Film se seká, poskakuje, mění barvy a vy si připadáte jako za mlada, když jste podobné věci sjížděli na stokrát ojetých vypůjčených videokazetách v zakouřeném pokoji u nejbohatšího kámoše, který měl jako jediný ze třídy videopřehrávač. Už chybí jen Ondřej Hejma.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama