Ďábel, aneb jak je dobré mít u sebe tužku

21. března 2011 v 9:28 | majk |  recenze
Už se vám také stalo, že koukáte na detektivku a hned na začátku vás něco trkne a najednou znáte pachatele? Občas mě to osvítí a v případě výtahového hororu Ďábel tomu tak bohužel bylo také. Překvapení je v háji.
Na počátku je přednesena teorie, že ďábel občas shromáždí hříšníky na nějakém místě a tam jim to dá sežrat. Teda než chípnou. V našem případě to je kabina výtahu. Nezvratně osudovou náhodou nastoupí do výtahu naprosto nesourodá partička lidí. Během jízdy se výtah zastaví a .... začne to. Pasažeři jeden po druhém umírají aniž by bylo jasné, kdo nebo co je zabíjí. Rozhodně je jasné JAK;-) Také se vždy před smrtí dozvíme, proč a za co je ten či jiný "ve výtahu".
Druhá linka příběhu sleduje policistu, který pátrá po osudu sebevraha, který skočil z okna stejné budovy. Je tedy přímo na místě, když dojde ve výtahu k prvnímu konfliktu. Zdánlivý blábol člena ochranky o přítomnosti ďábla nabývá během vyšetřování podezřelých však skutečných forem.
Narozdíl od telefonní budky, která si hrála na psychothriller na několika centimetrech čtverečních, je výtah....totiž Ďábel zpestřen dialogy a vyšetřováním policistů i mimo místo činu. Tzn. že při stejné stopáži nekoukáte tolikrát na hodinky. Ve výtahu se navíc nic moc neřeší - vražda, vykulenci, policie, vražda a tak pořád dokola. Žádné prodlevy ani vata. Herecké výkony odpovídají obsazení. A scéna s elektrickým proudem je trochu trapná. Jinak lze doporučit za 199.
Ještě k té tužce...ve výtahu fungují mikrofony a kamera, bohužel jen směrem dovnitř. Ale snad by se dalo něco napsat na papír a strčit před kameru. Teda v případě, že bude mít někdo tužku....ze šesti lidí přeci musí mít někdo tužku...aha, o ou....
Jeden dotaz na závěr: Je možné uniknout ďáblu?
...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama