Sin city: představy nadrženého puberťáka

13. února 2011 v 12:55 | majk |  recenze
Jsou filmy, na které se mohu dívat pořád dokola a dokola a nikdy se neomrzí. Sin city mezi ně rozhodně  a po zásluze patří.
Tři drsné příběhy města hříchu spojené jedním barem, nasáklé krví, násilím a zvráceností. Sqělé výkony pánů Willise, Rourka a Owena a mnoha dalších. Komixová okénka do detailů převedená na filmový pás a černobílá atmosféra rozkladu a tajemství. To je Sin city, temné a živoucí.
Co se mi na tomto filmů ale líbí nejvíc, je nefiltrovaná dotaženost, proudící a stříkající jako čerstvá horká krev z otevřené tepny autorovy fantazie. Nic se neztratí v překladu.
Rourke jako zabiják, jdoucí po krku vrahům své milenky, dělá svou "práci" přesně tak, jak ho to baví a hlavně jak je nutné. Dopřává svým nepřátelům přesně to, co si zaslouží a divák se chtě-nechtě musí s jeho ukrutnými činy ztotožnit a otevřít tak tmavou stránku svého srdce jako Pandořinu skříňku. Žádná pěsťovka a pistolka....pěkně pomalu a hrubě....
A mají-li být ve filmu holky a pistole, tak to musí být nahé šlapající topmodelky se samopaly. Jakkoli bohužel nevyšel původní Millerův návrh, aby všechny roštěnky byly nahoře bez, dostane divák dostatečnou dávku hormonů a představivost bývá zhusta lepší než skutečnost, i když je nahá.
A Bruce Willis? To je prostě Bruce Willis. S infarktem v jedné ruce a několika kulkami v těle rozmlátí tou druhou hlavu hajzlovi jen krev stříká a svázaný, nahý a pověšený za krk nepřestává bojovat až do úplného konce, protože je to prostě fér obchod. A jestli ho má milovat nějaká oběť, tak rozhodně ta nejmladší a nejžhavější baba z celého filmu, absolutně nedostupná, ďáblova princezna seslaná na zem jako návnada pro všechny slintající ožralce a zvrhlíky všeho druhu, kterým však nosí jen smůlu a smrt...
Nic nechybí, nic nepřebývá, všeho je správně. Překlad a dabing je nadmíru výtečný.
Jestli doporučuji? Otazka by měla spíše znít: Haló, vy ho ještě nemáte? Blázni!!!!!!!!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama