Scott Pilgrim proti zbytku světa

7. února 2011 v 10:11 | majk |  recenze
Když se řekne punk, představí si mnoho lidí směšně oblečené sprosté smažky obklopené smečkou psů a žebrající u východů z nádraží o cigára. Já si ale představím drsnou revoltu proti dusícím zvyklostem, které jsou vyžadovány jaksi automaticky, bechderoucí nářez, ... A to je Scott Pilgrim.
Nebojím se tvrdit, že jestli může punk zasáhnout do filmu, tak je tento tím nejlepším příkladem.
Chlapec těsně za hranicí dospělosti chodí s dívkou ze střední. Mají se rádi a klape jim to. Bohužel je díky jejímu věku terčem poznámek a posměchu svých přátel. Když tu náhle....narazí na osudovou dívku. To nemusí vždycky ausgerechnet znamenat, že je mu souzena a že budou spolu navěky, ale že zásadně ovlivní jeho život. Scott se nám zamiluje. Následuje seznamovací legrace a trapasy. S příchodem prvního protivníka se Scott dozvídá, že musí "porazit" všech sedm jejich bývalých a tím si vydobýt vytoužené místo po jejím boku. Tato očistná cesta vede nakonec samozřejmě k prozření.
Až potud vše v pořádku, standardní TNH film. Ovšem způsob, jakým je nafilmován, mě vcucnul, sežvýkal, obrátil naruby a vyplivl v naprosté extázi! Střih a dějové skoky, které vás protáhnou týdnem Scottova života asi za 5 sekund a vy ani on nevíte, jestli se vám to nezdá, mě hned na začátku donutily přestat soustředit se na děj, ale vychutnávat film jako trip. A když se Scott probudí ve své posteli vedle svého nejlepšího kámoše spulubydlícího (a jeho dvou milenců), tak začnete přemýšlet, jestli takovou dávku rozdýcháte. Všechny zvuky ve filmu mají svou obrazovou komixovou podobu. Všechny souboje jsou ve stylu Tekkena. A navíc to dopadne tak, jak podle mě má. Soundtrack je nosný a hutný stejně jako humor ve filmu. Roštěnky jsou roštěnkovité a Scott Pilgrim.....je růžovka. (Ale co si budeme povídat, Kick-ass je taky růžovka a jak umí pěkně kopat lidi do prdele.) Prostě ujetá komixovo-pařansko-punková jízda, huráááá! Jestli doporučuji? Vo tom vole kurva žádná!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 sranca sranca | Web | 16. února 2011 v 16:14 | Reagovat

hodne dobrej článek!  konečně něco co nění jen obrázek a pod tím zkopčený obsah filmu. v článku si ten film popsal naprosto dokonale! přesně to vystihuje atmosféru filmu. film vřele doporučuji.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama