Naschválníčci

17. února 2011 v 10:11 | majk |  játra
Pan František Nepil, budiž mu země lehká, napsal krásný dětský příběh s názvem Naschválníčci. Byl o tom, že když člověk nedělá věci pořádně, tak přijde nějaký trest. Ale tohle má být o našich "nepřizpůsobivých spoluobčanech". To jsou takoví moji naschválníčci. Nebo snad naši...?
O vánocích 2009 mi v obchodě ukradli zboží za cirka 10 tisíc Kč. Díky tomu jsem zjistil, že moje zamčená vitrína není asi tak zcela zamčená, jak se zdálo a vylepšil jsem ji. O vánocích 2010 mi během jednoho měsíce ukradli zboží za 30 tisíc Kč. Díky tomu jsem zjistil, že moje ochranné prostředky na zboží nejsou asi tak zcela bezchybné, jak se zdálo a vymyslel jsem způsob dvojí ochrany. Možná se ptáte, proč jsem si tak jistý, že to byli "oni" - prostě jsme je při tom chytli, hned několikrát. A já se těším na příští vánoce a další výzvu.
Naschválníčci nás upozorňují na naše nedokonalosti a svojí vytrvalostí nás nutí je řešit.
V naší zemi snad není obec, která by neměla potíže s neplatiči nájemného. Před časem se objevila jedna hrdinka, která se již odmítla dívat na to, jak si naschválníčci se statisícovými dluhy jezdí pro podporu v drahých autech a jala se jim ji odebírat rovnou "u okénka". Jakýsi politický zpěvák se rozhodl udělat z ní za každou cenu mučednici a myslím, že se mu to nakonec snad povedlo. Její odkaz však kráčí dál. Nedávno jsem slyšel v televizi, že tento radikální postup zavádí stále více starostů a samospráv.
A to už vůbec nemluvím o panu Čunkovi a stěhování. V "jeho" městě naschválníčci nejenže neplatili nájem a poplatky, ale zdemolovali pronajaté prostory do té míry, že začaly být životu nebezpečné. O tom, že do jejich blízkosti se nemohl normální člověk přiblížit, se už ve zprávách ani nemluvilo. A tak je město vystěhovalo. (Vás by také vystěhovali a mnohem rychleji.) Dokonce jim nabídlo náhradní ubytování, no spíše střechu nad hlavou. Z mého pohledu logické, ale ejhle...další mučedník.
A ústecká zeď? Pokus o řešení situace, kdy vám každou noc do brzkých ranních hodin řvou pod okny opilci a svými odpadky a vandalismem mění životní prostředí ve skládku...? Darmo mluvit. Takhle by se totiž dalo pokračovat donekonečna.
Naschválníčci v naší společnosti prostě jsou a my s nimi musíme žít. Zavinili jsme si to sami. Socialistická vládní garnitura se rozhodla začlenit je za každou cenu, což je asi takový nesmysl, jako udělat ze slavíka stonožku. A kdo si myslí, že se jejich problém vyřeší po dobrém, je blázen.
Co říci závěrem? Když mi do obchodu vleze černá huba a naplní ho svým neodolatelným odérem alkoholu, cigaret a moče, stojím jí přímo za zadkem až do chvíle, kdy zase neodejde. Jestli je to rasismus? To teda doufám!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Anett,Sabiii a Katy Anett,Sabiii a Katy | E-mail | Web | 17. února 2011 v 12:03 | Reagovat

Ahoj..máš krásný blog ;) a dobré téma ;) my máme blog o Magii...jestli se o ni zajímáš navštiv náš blog...teprve začínáme ale bude to hodně dobrý blog ;) já to vím :-p

2 skodulka skodulka | Web | 17. února 2011 v 13:23 | Reagovat

Sakra pěkně napsáno! Akorát takových "mučedníků" by muselo bejt milionkrát tolik aby to něčemu pomohlo! :-/ do té doby nás tady budou vysávat o naše peníze, okrádat o náš majetek a dělat si co se jim zachce!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama