Řekni, v jakém autě jezdíš, já ti řeknu, jaký jsi řidič

29. ledna 2011 v 10:03 | majk |  játra
Nechápu, proč si lidé neustále stěžují na drahý benzín, když drtivá většina z nich jezdí tak šíleně, že si sami zvyšují spotřebu o desítky procent....
Jedu si takhle v sobotu ráno do práce a užívám si malý provoz. Cestu mám dost najetou vč. intervalů semaforů. Dá se to pohodlně projet bez šlápnutí na brzdu (což mimochodem mám hodně rád). Takže spíš nuda než zábava. Ale vždycky se najde pako, co hrozně spěchá a myslí, že rychlost nahradí těch 15 minut, o které ráno vstalo později. Tentokrát žluté Daewo. U všech pěti semaforů, kterými jsme projížděli byl daleko první a všemi jsme projeli současně (to mě mimochodem zase dost baví). Teda já projel, on se rozjížděl a zastavoval pořád dokola. Úplně jsem viděl ten vír v jeho nádrži...trubka. Trochu jsem se divil, že je to malé Daewo, takhle blbě totiž zásadně jezdí auta od milionu výš. Takoví ti kreténi, co si myslí, že mají na parkovišti přednost, protože jedou rychle. A že s blikačkou se dá parkovat kdekoliv.
O naschválech za volantem jako je předjetí a brudká brzda se teď dost mluvilo v televizi (hádejte, čí je to specialita), tak zkusíme jiný. Třeba nedání blinkru při sjíždění z kruháku. To je podle mě jasný naschvál, protože jde o jeden malý pohyb malíčkem. Nebo parkování daleko od vedlejšího vozu. To je opět specialita drahých aut, ty dokonce vidím často parkovat uprostřed dvou parkovacích míst. Nejspíš si myslí, že když jejich auto stojí více než 3 jiná, mají právo i na více místa. Nebo jsou to opět namyšlení blbci, to je taková druhá varianta.
A všimli jste si, kolik řidičů nedodržuje předpisy jen proto, že na silnici nikdo není? Teda mimo těch, kteří nedodržují předpisy vůbec...
Jezdím domů po dálnici, která vede půl cesty uzavřenou obcí. Tam je jak známo povolena maximální rychlost 80 km/hod. Nikdo! Nikdo nejede osmdesát. Když se najde jednou za týden jedno auto, které to se mnou valí, tak čumim jak puk. Kolikrát se musím ptát, jestli je to úmyslné porušování pravidel, nebo to ti ridiči ani nevědí.
Navíc proč by se měli bát? Policii na své trase vídám jen jednou ročně. Pravidelně o Velké ceně kontrolují motorkáře. A i kdyby náhodou někoho vyhmátli a přišel o pár bodíků, tak žádný strach - poslanci a jejich známí přišli již téměř o všechny, takže se uvažuje o navýšení. A to přesně ve chvíli, kdy bodový systém začal kupodivu fungovat.
Taky vůbec nechápu, na co si stěžují ti postižení? Když vidím ty fára, která neustále stojí na místech "vyhrazených pro postižené", tak si říkám, že to musí být fajn život a jejich dávky musí být vyšší než jsem čekal. Nedávno jsem viděl krásné dvousedadlové kupé Mercedes s cedulkou vozíčkáře. Kde se asi dá sehnat ten nanovozík, který by se tam vešel?
Nevím, kam jdou peníze z pokut, ale do pilicistů určitě ne. Protože kdyby tam šly, tak by jich bylo jistě na silnici vidět víc, nemuseli by brát úplatky a dělat složité nábory nováčků. S platy zaplacenými z pokut by se tam lidi jen hrnuli. Tak snad někdy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama